Lanové dráhy

Lanové dráhy jsou v provozu všechny červencové a srpnové víkendy od 9:00 do 17:00. Jedeme každou půlhodinu v případě větší návštěvy samozřejmě nonstop.

Pro větší skupiny velmi rádi zajistíme provoz dle Vašich potřeb mimořádnými jízdami obou lanovek. Na vrchol Bukové hory lze vyjet z Červené Vody i Čenkovic. Lanovky lze využít mnoha způsoby dle Vašich potřeb. Uvádíme pár námětů na výlety a relaxaci.

  1. Nástup na jednu z lanovek a výjezd na Bukovou horu. Zde se projít kolem vrcholu Bukové hory, navštívit skalní vyhlídku , Rampušákův trůn. K výběru jsou dvě podrobně značené trasy o délce 650m nebo 1320m. Nástup na cestu zpět či je možno sejít bez lanovky. Lze také nastoupit na druhou lanovku a navštívit druhé údolí. V obou údolích fungují samozřejmě restaurace. V Červené Vodě na dojezdu vzniklo nově moderní dětské hřiště s gravitační lanovkou, trampolínami a spoustou prima herních prvků. Jízdenky si lze zakoupit na jednu jízdu pouze nahoru, tam a zpět či na obě lanovky tam a zpět. Výlet je super pro rodiny s těmi nejmenšími, samozřejmě kočárky, kolběžky, trojkolky a kola jsou vyváženy zdarma. Další skupinou která si pochvaluje procházku po vrcholu Bukové hory pomocí lanových drah jsou samozřejmě senioři.
  2. Vynikajícím nápadem je lanovku zakomponovat do Vašeho cyklovýletu. Z vrcholu Bukové hory jsou nádherné trasy na všechny směry a samozřejmě z kopce...;-). Doporučujeme výlety přes Orličky, Suchý vrch, údolí Březné se zastavením na Drozdovské pile. Pro méně zdatnější z větších dálek lze využít vlakové dopravy do Lipky či cyklobusu a následně lanovku.

Nově nabízíme půjčovnu deseti tříkolových kár tzv.chopperů na lanovce Čenkovic, kterými se sjíždí po Třebovské sjezdovce. Zapůjčení kol, koloběžek a tříkolek se sjednává na vrchních i spodních stanicích lanových drah.

Další novinkou je půjčovna šestnácti horských terénních koloběžek, které přepravujeme na obou lanovkách. I výlet koloběžkou po hřebeni na rozhlednu Suchý vrch a poté prima sjezd zpět je velkým zážitkem.

V neposlední řadě půjčujeme nově i kola a to i celoodpružené downhillové speciály.

Letos mají premiéru dvě nová disc golfová hřiště. Na start Vás u vrcholu Bukové hory doveze jedna z lanovek, kterou si zvolíte.
Na Čenkovické Třebovské sjezdovce Vás čeká devíti košové hřiště o délce cca 1000m a převýšení 200m.
Na straně Červené Vody je hřiště umístěno střídavě na obou sjezdovkách v délce cca 2500m, převýšení 400m a počtu košů 12.
Více informací v sekci disc golf.

Těšíme se na Vaši návštěvu našeho klidového resortu.