Turistika

V okolí Bukové hory je pro Vás připraveno množství tras a nejrůznějších kombinací. Na vrchol se dostanete lanovkou z Čenkovic i lanovkou z Červené Vody. Obě lanovky jsou v provozu všechny soboty a neděle července a srpna.

Provoz lanových drah

Startujeme v 9:00 a končíme v 17:00 . Jezdíme v půlhodinových intervalech.
V případě zájmu větší skupiny rádi zajistíme provoz i ve všední dny.

Trasy

První dvě pěší trasy o délce 650m a 1320m jsou připraveny pro rodiny s našimi nejmenšími hosty. Zde je počítáno, že na vrchol i zpět použijí rodinné týmy přepravu lanovkou a výlet realizují na vrcholu Bukové hory. Kočárky, odrážedla, tříkolky, minikola atd. vám rádi přepravíme v ceně jízdenky.

Dětská trasa - 650 m

Trasa Dětská mini nabízí 650m dlouhý okruh nádhernou přírodou po lesních cestách. Na cestě můžete využít odpočívadla na vrcholu, prohlédnout si a vyzkoušet trůn vládce Orlických hor Rampušáka. Výhledy jsou k dispozici čtyři a to ze skalní vyhlídky směrem na Štíty a Jeseníky. Další na nájezdu dvou nejdelších sjezdovek Orlických hor, shodně tak na straně Čenkovic pohled do druhého údolí s výhledy na nájezdech obou hlavních sjezdovek Čenkovic. Dále si můžete prohlédnou obě horní stanice našich lanových drah. Lanovky lze libovolně použít k přepravě na vrchol i dolů.

Trasa o vzdálenosti 1320m až 6km

Další cesty a okruhy jsou od délky 1320m až po 6 kilometrů dlouhý okruh který vede z vrcholu Bukové hory po hřebeni do Červenovodského sedla a traverzem z kopce zpět ke spodní stanici lanovky, dětskému ráji a restauraci. Zdatnější si mohou prodloužit trasu až na Suchý vrch, kde je k dispozici znovu obnovená a zrekonstruovaná Kramářova chata s restaurací a rozhlednou. V těsné blízkosti stojí za návštěvu jeden z unikátů České republiky tvrz Bouda. Tento okruh o délce cca 25km zvládnete v pohodovém tempu za půl dne. Lze si samozřejmě i za úplatu zapůjčit koloběžky či kola, které vozíme na vrchol v ceně jízdenky.

Mapky a popis základních okruhů a tras v okolí Bukové hory zde. Samozřejmě pro zdatnější lze volit pěší cestu ke spodním stanicím lanových drah. Terén je vhodný i pro seniorskou turistiku a trasy jsou povětšinou z kopce.