Disc Golf

Skiparky Červené Vody a Čenkovic pro letošní sezónu nabízí dvě nová disc golfová hřiště Orlických hor. Přepravu na start zajišťují lanovky obou údolí ve víkendovém provozu července a srpna 9:00 -17:00.

Jedeme každou půlhodinku. V případě zájmu větších skupin jsme připraveni k provozu i ve všední dny. Disc golf je možno spojit s ostatními aktivitami jako jsou kola, down hill, koloběžky a káry.

Hra vznikla v 70.letech v USA a má jednoduchá pravidla, tedy dostat disc na co nejmenší počet hodů do jamky (ocelového koše). Pravidla, náčrt tras a tabulku na zaznamenávání výkonu dostává každý hráč k zapůjčenému discu.

Disc golf je hra pro každého. Discem (u nás spíše zavedeným názvem létající talíř) umí házet každý od dětí po babičky. Jde soutěžit v jednotlivcích i družstvech či skupinách. Pobyt v horské přírodě spolu s fyzickou a psychickou aktivitou nabízí velmi kvalitní trávení volného času se skvělou možností relaxace.

Skiresort Buková hora nabízí o prázdninových víkendech dvě nová unikátní disc golfová hřiště s propojením vzdušnou přepravou lanovkami obou údolí. Startuje se na vrcholu Bukové hory a hřiště se rozprostírají na sjezdovkách obou areálů.

Na straně Červené Vody Vás vyvezeme téměř dvojkilometrovou čtyřsedačkovou lanovkou s bublinou na vrchol Bukové hory, kde můžete navštívit skalní vyhlídku s překrásným pohledem na Jeseníky. Zde Vás také čeká dvojmetrový trůn vládce Orlických hor Rampušáka. Pokud se před hraním chcete podívat na obě údolí, můžete zvolit ze dvou tras kolem Bukové hory o délce 650m nebo 1320m. Červenovodský skipark nabízí lehčích i těžších 12 „jamek“ střídavě na obou nejdelších sjezdovkách Orlických hor. Délka hřiště činí cca 2,5km a ve spodní partii nabízí nevšední výhled na Alpy.

Na straně Čenkovic Vás čeká bezmála kilometrová dvojsedačková lanovka, která končí na vrcholu Bukové hory. Opět se nabízí možnost návštěvy trůnu Rampušáka i skalní vyhlídky krátkou procházkou okolo Bukové hory s nabídkou dvou tras o délce 650m nebo 1320m. Čenkovický skipark nabízí 9 jamek různé náročnosti o délce cca 1100m na Třebovské sjezdovce.

Ceny jízdného na lanovkách a půjčovny disců jsou uvedeny v sekci ceníky.

 

Stručná pravidla hry

  1. Hráč hází z určeného výhoziště. Při odhozu se nesmí žádná část jeho těla dotýkat země za přední hranou výhoziště. Přešlápnout smí až po odhozu.
  2. Dál hráč hází z místa, kde se disk zastavil, při odhozu se musí dotýkat alespoň jednou částí těla do 30 cm za přední hranou disku směrem od cíle. Po odhozu smí přešlápnout jen pokud cíl není blíž než 10 metrů.
  3. Pokud hráč nemůže splnit předchozí bod (disk zůstal ve stromě nebo hustém keři), odhazuje z nejbližšího možnoho místa na spojnici cíle a disku dále od cíle.
  4. Pokud disk zůstal ve stromě, hází hráč z místa pod diskem. Pokud je disk výše než 2 metry, připočítá si jeden trestný hod.
  5. Hráč nesmí měnit žádnou součást hřiště, aby si ulehčil hod (např. ohýbat nebo dokonce lámat větve).
  6. Vždy hází jako první ten hráč, který je nejdále od cíle.
  7. BEZPEČNOST PŘEDEVŠÍM - vždy se přesvědčte, že v dosahu disku není žádná osoba ani zvíře, které byste mohli zasáhnout!