6. Žlutá trasa

Od vrchní stanice ČE po modré k vrchní stanici ČV. U značení vrchol Bukové hory po souběžných červené, růžové, doleva cesta do místa značeného : V sedle. Dále stále rovně ,jde o hřebenovou cestu bez velkých výškových rozdílů. Po oddělení růžové-odbočuje vpravo se žlutá po cca 200m také stočí ostře doprava a ústí nad srubem infocentra v Červenovodském sedle. Odtud můžeme dokončit okruh zpět na žlutou - napojení pod srubem infocentra s koncem na dojezdu sjezdovek, parkingem a restaurací. Nebo můžeme pokračovat na Suchý vrch a zpět. Poté pod infocentrem opět na žlutou a sjezd dolů. Délka trasy cca 9 km. Se Suchým vrchem 17 km.
Na vrcholu doporučujeme modrý okruh, vyhlídka na údolí Čenkovic a Jablonné u vysílače na Svitavské sjezdovce, skalní vyhlídka na údolí Červené Vody a Štítů a odpočivadlo, Rampušákův trůn, vyhlídka na nájezd dvou nejdelších sjezdovek Orlických hor Mlýnické a Heroltické.

TIP FIT PARKU: Vynikající hřebenovka bez velkých převýšení. Až do sedla k infocentru stále široká cesta i pro kočárky. Pod srubem infocentra směr dolů do střediska jde již o drobně náročnější lesní cestu, ale nádhernou.

 

Mapa trasy

mapa-5-6

Profil trasy

profil-5-6